Teraz sparing z Olimpią

Teraz sparing z Olimpią

w Sport

Zakończyło się zgrupowanie piłkarzy Górnika w Jagniątkowie. Na minioną środę wałbrzyszanie mieli zaplanowany sparing z Karkonoszami Jelenia Góra, jednak ostatecznie do meczu nie doszło.

Tuż po zakończeniu sobotniego spotkania kontrolnego z Podbeskidziem Bielsko-Biała nasi udali się do Jagniątkowa na kilkudniowy obóz kondycyjny. Przypomnijmy, iż pojedynek z przedostatnią ekipą T-mobile Ekstraklasy przyniósł wysoką wygraną podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego, którzy w obecności kilkudziesięciu kibiców pokonali na Ratuszowej gospodarzy aż 6:1. Oprócz aspektu sportowego celem trenera Macieja Jaworskiego było sprawdzenie trzech testowanych zawodników, a więc Czecha Jozefa Krolopa, utalentowanego Kamila Śmiałowskiego oraz Sławomira Truszczyńskiego. Z tej trójki najbliżej biało-niebieskich barw jest Śmiałowski, który choć w ostatnim czasie występował w Lechii Dzierżoniów, to na co dzień pochodzi z Walimia. 22-latek świetnie wypadł już podczas wewnętrznego sparingu naszej drużyny, a następnie w rywalizacji z Podbeskidziem, stąd działacze klubu podjęli pierwsze kroki, aby ściągnąć pomocnika do Wałbrzycha. Obok niego do Jagniątkowa trener Jaworski zabrał także Krolopa, który umiejętności ma spore, gorzej z kondycją, co wynika z dłuższej przerwy w treningach.

W trakcie zgrupowania Górnicy ciężko pracowali dwa razy dziennie. Niestety, ze składu wyleciał Dominik Radziemski, który doznał na tyle groźnego urazu kostki, iż jego dalszy pobyt mijał się z celem i w rezultacie nasz pomocnik powrócił do Wałbrzycha. Coraz bliżej pełnej fizycznej dyspozycji jest za to Jan Bartoš, który jednak nadal trenuje nieco lżej aniżeli koledzy z drużyny. To dobra wiadomość dla fanów Czecha, ale jeszcze lepsza jest taka, iż na początku obozu do biało-niebieskich dołączył Dariusz Michalak. W ostatnich dniach najmłodszy z rodu Michalaków przebywał na testach w Okocimskim Brzesko i naprawdę bliski był przejścia do I-ligowca, jednak nie doszedł do porozumienia w sprawie szczegółów kontraktu, dzięki czemu wiosną będzie nadal grał dla Górnika.

Teraz już na własnych obiektach Górnicy będą przygotowywać się do walki o, zdaniem jednych, awans do I ligi, a według drugich – utrzymanie w II lidze. Przed nimi dalsze ciężkie treningi i seria sparingów, spośród których najbliższy odbędzie się w środę 29 stycznia, gdy z wizytą na Ratuszową przybędzie Olimpia Kowary. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top