Testy nie mają końca

Piłkarze Górnika ciężko pracują przed zaplanowaną na początek marca drugą odsłoną sezonu. Chodzi oczywiście o zajęcia pod okiem trenera Jerzego Cyraka, jak i spotkania kontrolne. Tylko w tym tygodniu wałbrzyszanie mają „zaklepane" aż trzy sparingi.

Serię meczów biało-niebieskich rozpoczął środowy pojedynek z GKS-em Katowice. Dla rywali, którzy przebywają w Wałbrzychu na zgrupowaniu, był to drugi tego dnia sparing. Wcześniej ekipa ze stolicy Górnego Śląska zmierzyła się z Chrobrym Głogów, z którym przegrała 0:3. Już pierwsze minuty spotkania z GKS-em przyniosły trafienie gości. W 11 minucie Rafał Kujawa wpadł z lewej strony w pole karne wałbrzyszan, następnie zdecydował się na strzał, po którym podbita przez jednego z obrońców futbolówka przeleciała nad bezradnie interweniującym bramkarzem Górnika. Riposta podopiecznych Cyraka była błyskawiczna. Tuż po wznowieniu gry akcja przeniosła się pod bramkę katowiczan i po chwili piłka wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie trafiło wprost na głowę Jacka Kozy, który ładnym uderzeniem doprowadził do remisu. Jeszcze w tej odsłonie nasi zdobyli zwycięskie jak się później okazało trafienie. Na potężne uderzenie zdecydował się Rafał Figiel, piłka odbiła się jeszcze od Adriana Jurkowskiego i po raz drugi znalazła drogę do siatki przyjezdnych. W drugiej połowie obie drużyny szukały okazji do kolejnych bramek, jednak więcej goli już nie padło, stąd prowadzenie Górnika utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego.

Tradycyjnie w naszej drużynie nie zabrakło testowanych zawodników. O jednym z nich już informowaliśmy – to 19-letni Jacek Koza, pomocnik Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Obok niego trener Cyrak przyglądał się także przebywającemu od kilku dni w naszym mieście rosyjskiemu bramkarzowi, a ponadto dwóm kolejnym obcokrajowcom: Ukraińcowi i Brazylijczykowi. Jak wspomnieliśmy, zwycięski mecz z GKS-em to dopiero początek zaplanowanej na obecny tydzień serii sparingów w wykonaniu Górnika. W czwartek biało-niebiescy mieli sprawdzić Polonię Środa Wielkopolska, a więc szósty zespół III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, który od poniedziałku trenuje na obiektach Aqua-Zdroju (spotkanie zakończyło się po zamknięciu wydania). Zwieńczeniem pracowitego okresu jest zaś jutrzejszy wyjazd do Głogowa, gdzie zagramy z miejscowym Chrobrym.

Górnik Wałbrzych – GKS Katowice 2:1 (2:1)Bramki: 0:1 Rafał Kujawa (11), 1:1 Jacek Koza (12), 2:1 Adrian Jurkowski (31 – br.sam.)Górnik: zawodnik testowany 1, D. Michalak, Wepa, Cichocki, zawodnik testowany 2, Oświęcimka, G. Michalak, Krzymiński, Śmiałowski, Figiel, zawodnik testowany 3 oraz Czapla, Sawicki, Orłowski, Orzech, Folc. Trener: Jerzy Cyrak