To był ich dzień

w Aktualności/Czarny Bór/Powiat

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

Ustanowienie i obchodzone 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Jest szczególnym wyrazem uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej. Z tej właśnie okazji zarząd Powiatu Wałbrzyskiego  złożył wszystkim pracownikom jednostek opiekuńczo- wychowawczych i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzenia i gratulacje.

O Dniu Pracownika Socjalnego pamiętano również w Czarnym Borze. – Dziękuję za codzienny trud, determinację i niesłabnący zapał w niesieniu wsparcia, tym mieszkańcom gminy, którzy najbardziej tego potrzebują – mówiła Dorota Skibska, zastępca wójta gminy Czarny Bór, podczas wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej. Wójt z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przekazała pracownicom OPS-u kwiaty oraz życzenia w imieniu Adama Góreckiego – wójta gminy. W placówce zatrudnionych jest 6 pracowników, którzy służą pomocą mieszkańcom gminy. Kierownikiem jednostki jest Edyta Śpiewak.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*