Tragedia polskiego rządu

Tragedia polskiego rządu

w Aktualności

Jeszcze kilkanaście dni temu rozmawialiśmy z posłanką Izabelą Jarugą – Nowacką w Wałbrzychu. Dziś piszemy i Niej już w czasie przeszłym. Posłanka SLD była jednym z kilkudziesięciu posłów Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zginęli w katastrofie lotniczej samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Jak podają rosyjskie media przyczyną tragedii mógł być błąd załogi samolotu. Z całego świata spływają kondolencję. W Katyniu msza święta w intencji ofiar katastrofy. W Warszawie o godzinie 15.00 msza żałobna. O 17.30 modlitwa za ofiary katastrofy na Wawelu. O godzinie 18.00 w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. Marszałek Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Na pokładzie samolotu było blisko 90 osób. Obok prezedenckiej pary Marii i Lecha Kaczyńskich posłowie: Izabela Jaruga – Nowacka, Zbigniew Wasserman, Przemysław Gosiewski, Jerzy Szmajdziński, Krzysztof Putra, Krystyna Bochenek, Aleksander Szczygło, Maciej Płażyński, Grzegorz Dolniak, Grażyna Gęsicka, Sebastian Karpiniuk, Aleksandra Natalli – Świat, Jolanta Szymanek – Deresz, Janusz Kochanowski – rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kurtyka – prezes IPN, Sławomir Skrzypek – prezes NBP oraz najważniejsi przedstawiciele kościołów i wyznań religijnych, rodzin katyńskich i innych stowarzyszeń.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top