Trwa remont dachu na w ZS Nr 4

Trwa remont dachu na w ZS Nr 4

w Aktualności

Powiat po raz kolejny inwestuje w termomodernizację szkół ponadgimnazjalnych w Wałbrzychu. Tym razem ocieplany jest dach na szkole przy ul. Sokołowskiego.

W ramach prac remontowych dach zostanie ocieplony i pokryty papą. Będą również wykonane obróbki blacharskie. Zakończenie prac planowane jest na połowę lipca, a ich koszt to ponad 120 000 zł, z czego 25 400 zł pochodzi z budżetu powiatu. Pozostałe fundusze na ten cel udało się pozyskać z MSWiA z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W latach wcześniejszych w budynku m.in. wymieniono okna, drzwi zewnętrzne, wyremontowano i ocieplono dach na łączniku pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem szkoły oraz przebudowano kominy. Ponadto wykonano nową podłogę sportową w sali gimnastycznej oraz zmodernizowano zaplecze sali gimnastycznej – dostosowując równocześnie pomieszczenia sanitarne dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W kwietniu br. zakończono także prace modernizacyjne budynku ZS Nr 2. W ciągu kilku lat na prace termomodernizacyjne na budynkach placówek oświatowych powiat przeznaczył około 6,5 mln zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a

Kolejny Dom Pomocy Społecznej

Gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na realizację kolejnego przedsięwzięcia zwiększającego dostęp do

Rozpoczęli naukę

W szkołach na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się uroczyste apele inaugurujące rok

XV Święto Pieroga

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu
Go to Top