Trzy punkty na początek III ligi

Z impetem Górnicy rozpoczęli sezon w III lidze. Na własnym boisku, niesieni dopingiem kibiców, pokonali Arkę Nową Sól 3:0.

Pierwsza bramka padła już w szóstej minucie. Z kilkunastu metrów mocny strzał na bramkę gości oddał Dominik Janik. Piłka wpadła do siatki. Zawodnicy z Nowej Soli jeszcze się nie otrząsnęli po utracie gola, a ich bramkarz skapitulował po raz drugi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 14 minucie, na 2:0 podwyższył Rafał Majka. W pierwszej połowie goście tylko raz poważnie zagrozili naszemu bramkarzowi. Po jednym z ich strzałów piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejne 45 minut nie były już takie widowiskowe. Gra toczyła się głównie w środku pola. Ale to wałbrzyszanie stwarzali więcej podbramkowych sytuacji. I jedną z nich, w 75 minucie, wykorzystał Adrian Moszyk. Posłyłając piłkę w długi róg zdobył trzeciego gola dla gospodarzy.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Arka Nowa Sól 3:0