Trzymamy kciuki

Trzymamy kciuki

w Sport

Bartek Szubart i Damian Działek stoczyli najlepsze walki podczas gali pokazowej kick boxingu federacji WKA I WKSF, która odbyła się w galerii Twierdza w Kłodzku. Zawodnikom ze Świdnicy i Świebodzic kibicowało kilkaset osób.

– Potraktowaliśmy te walki jako mocne sparingi przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – mówili trenerzy Arkadiusz Kaczmarek i Krystian Grodowski. W walkach wzięli udział: Michał Ciapka, Marcin Kafel, Damian Krysztofiak, Daniel Kasprzyk, Radosław Działek, Piotr Jamro i Bartek Szubart ze Świdnicy oraz Jarosław Zagajewski reprezentujący Świebodzice. Najlepsze walki stoczyli Bartek Szubart i Damian Działek. Podczas gali odbyła się również walka o zawodowe mistrzostwo świata w kick boxingu WKSF, w której się reprezentujący biało – czerwone barwy Piotr Bąkowski zmierzył się ze Słowakiem. Decyzja sędziów jednogłośnie na pukty wygrał nasz zawodnik. Galę poprowadzili znani zawodnicy KSW: Łukasz Juras Jurkowski, Daniel Olemienczuk i Jan Błachowicz.

Niespełna tydzień później kilku z nich było już na zgrupowaniu kadry Polski w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanym. Powołania otrzymali: Marcin Kafel, Piotr Jamro, Michał Ciapka, Arkadiusz Kriebel, Kamil Skowronski, Bartek Szubart i Jarosław Zagajewski. – Po zgrupowaniu mogę stwierdzić, że zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Czekają nas trzy prestiżowe imprezy: Otwarty Puchar Czech, Mistrzostwa Świata i Puchar Europy. Na pewno nie zabraknie tam zawodników ze Świdnicy i Świebodzic – mówi trener Arkadiusz Kaczmarek, który z Zakopanego przywiózł jeszcze jedną dobrą wiadomość. – Trener Krystian Grodowski ze Świdnicy (1 dan karate i 2 dan WFMC Polska, były kadrowicz Polski w karate i trener świdnickich kick boxerów oraz karateków) został powołany na trenera kadry Polski w Muay Thai WKSF Polska. Wspólnie będziemy nadzorować zawodników powołanych do kadry Polski – zaznacza popularny „Kaczmar".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top