Trzymamy kciuki

Trzymamy kciuki

w Sport

Bartek Szubart i Damian Działek stoczyli najlepsze walki podczas gali pokazowej kick boxingu federacji WKA I WKSF, która odbyła się w galerii Twierdza w Kłodzku. Zawodnikom ze Świdnicy i Świebodzic kibicowało kilkaset osób.

– Potraktowaliśmy te walki jako mocne sparingi przed zbliżającymi się mistrzostwami świata – mówili trenerzy Arkadiusz Kaczmarek i Krystian Grodowski. W walkach wzięli udział: Michał Ciapka, Marcin Kafel, Damian Krysztofiak, Daniel Kasprzyk, Radosław Działek, Piotr Jamro i Bartek Szubart ze Świdnicy oraz Jarosław Zagajewski reprezentujący Świebodzice. Najlepsze walki stoczyli Bartek Szubart i Damian Działek. Podczas gali odbyła się również walka o zawodowe mistrzostwo świata w kick boxingu WKSF, w której się reprezentujący biało – czerwone barwy Piotr Bąkowski zmierzył się ze Słowakiem. Decyzja sędziów jednogłośnie na pukty wygrał nasz zawodnik. Galę poprowadzili znani zawodnicy KSW: Łukasz Juras Jurkowski, Daniel Olemienczuk i Jan Błachowicz.

Niespełna tydzień później kilku z nich było już na zgrupowaniu kadry Polski w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanym. Powołania otrzymali: Marcin Kafel, Piotr Jamro, Michał Ciapka, Arkadiusz Kriebel, Kamil Skowronski, Bartek Szubart i Jarosław Zagajewski. – Po zgrupowaniu mogę stwierdzić, że zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Czekają nas trzy prestiżowe imprezy: Otwarty Puchar Czech, Mistrzostwa Świata i Puchar Europy. Na pewno nie zabraknie tam zawodników ze Świdnicy i Świebodzic – mówi trener Arkadiusz Kaczmarek, który z Zakopanego przywiózł jeszcze jedną dobrą wiadomość. – Trener Krystian Grodowski ze Świdnicy (1 dan karate i 2 dan WFMC Polska, były kadrowicz Polski w karate i trener świdnickich kick boxerów oraz karateków) został powołany na trenera kadry Polski w Muay Thai WKSF Polska. Wspólnie będziemy nadzorować zawodników powołanych do kadry Polski – zaznacza popularny „Kaczmar".

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.
Go to Top