Turniej krajowy Darta - zobacz zdjęcia i film

Turniej krajowy Darta – zobacz zdjęcia i film

w Galeria/Sport

Konrad Matloch z Sochocina wygrał turniej krajowy darta, który rozegrano w sobotę w klubie Bolko w Świdnicy. Wśród kobiet najlepsza była Monika Żurawicka z Lubina. W zawodach wystartowało ponad 120 osób. Poniżej ponad 100 zdjęć z zawodów oraz film z meczu Adriana Żyłki o III miejsce.

Najliczniejszą reprezentację wystawili gospodarze. Do Świdnicy przyjechali m.in darterzy z Jeleniej Góry i Wrocławia, którzy chętnie uczestniczą w turniejach organizowanych w tym mieście. Nie zabrakło również gości z innych zakątków Polski. I to właśnie przyjezdni zwyciężyli krajówkę. Konrad Matloch z Sochocina wyjechał ze Świdnicy z pucharem i nagrodą pieniężną w kwocie 650 złotych. Wśród pań triumfowała Monika Żurawicka z Lubina. Czarnym koniem zawodów był świdniczanin Adrian Żyłka, któremu kibicowało w każdym meczu i legu kilkadziesiąt osób. Ostatecznie popularny Adek zajął III miejsce. Jedna lokatę wyżej – w grupie pań – wywalczyła Basia Drozdowska. Turniej Lucky Looser dla osób, które odpadły z turnieju głównego wygrał Rafał Attinger.