Turniej o puchar Premiera

Na Orliku przy Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu odbyły się eliminacje gminne do Turnieju Orlika 2015 o puchar Premiera RP.

W eliminacjach brały udział drużyny z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach. Turniej został zorganizowany dla chłopców i dziewcząt w wieku 10-11 lat oraz 12-13 lat. Drużyny które zdobyły pierwsze miejsca będą reprezentować gminę na dalszych eliminacjach turnieju. Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali: VI klasa – Walim (chłopcy 12-13 lat), I klasa gimnazjum – Walim (dziewczyny 12-13 lat), V klasa – Walim (chłopcy 10-11 lat) oraz IV klasa – Walim – (dziewczyny 10-11 lat).

Dwa dni później również na Orliku przy CSiR w Walimiu rozegrane zostały pierwsze eliminacje wojewódzkie dziewcząt lat 11-12 w piłkę nożną. W tym turnieju pierwsze miejsce przypadło reprezentantkom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lewinie Kłodzkim. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Zespołu Szkół nr 7 w Wałbrzychu. Trzecie przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu. Głównym organizatorem eliminacji był Damian Kraus, który od wielu lat pełni funkcję animatora Orlika w Walimiu. Uczniowski Klub Sportowy w Walimiu zapewnił zawodnikom oraz kibicom słodki poczęstunek oraz ciepłą herbatę. Rozgrywkom towarzyszył doping grupy „czirliderek" z Zespołu Szkół w Walimiu.