Tychy pokonane

w Sport/Wałbrzych

Koszykarze Górnika Trans.eu pokonali drużynę GKS-u Tychy 73:65.

Początki meczu to wyrównana walka i kosz za kosz. Potwierdzeniem postawy zawodników na parkiecie był wynik na tablicy (8:9). Od tego momentu biało-niebiescy przejęli inicjatywę odskakując rywalom na 6 punktów (18:12). Druga kwarta rozpoczęła się punktami dla Górników. Niestety tylko dwoma przy kilkunastu kolejnych oczkach zdobytych przez przyjezdnych. Dzięki  dobrej postawie goście schodzili na przerwę z duża przewagą (31:22). Dzięki dobrej postawie w drugiej połowie biało-niebiescy szybko nadrobili straty. Duża w tym zasługa Damiana Durskiego oraz Huberta Kruszczyńskiego. Jego celne rzuty za trzy pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie. 38:21. W ostatniej kwarcie nasi kontrolowali bezpiecznie wynik i wygrali ostatecznie 73:65.