Tyko Górnik! Nasz KS!

Koszykarze Górnika Wałbrzych wygrali drugi mecz w sezonie. Biało – niebiescy pokonali dziś na własnym parkiecie 80:67 drużynę AZS-U AWF Katowice 80:67.

To druga z rzędu wygrana wałbrzyszan “w domu”. Górnicy po raz kolejny wykorzystali atut własnej hali i doping kibiców. A na to zwycięstwo czekali wszyscy. Sympatycy koszykówki, działacze i sponsorzy. Ojcem sukcesu po raz kolejny był Marcin Sterenga, zdobywca aż 31 punktów. Pierwsza kwartę biało niebiescy wygrali różnicą 7 oczek (19:12). W drugiej zdobyli już 9 punktów więcej niż rywale (22:13). Trzecia do głosu doszli goście zmniejszając rozmiary porażki do sześciu punktów (53: 47). W ostatniej odsłonie Górnicy znów doszli do głosu wygrywają czwartą kwartę 27:20 i odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie 80:67.