Udana zbiórka na rzecz powodzian

Udana zbiórka na rzecz powodzian

w Region

Zakończyła się Kończy się akcja STOP POWODZIOM organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień prawie 7000 wolontariuszy z niemalże 200 Sztabów w całej Polsce – także w Wałbrzychu – zbierało pieniądze na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych straży pożarnych. Sprzęt ten ma w przyszłości zapobiegać skutkom powodzi.

Przez cały dzień wszyscy chętni mogli przekazać pieniądze wrzucając je do puszek kwestarskich i stacjonarnych. Uruchomiliśmy także specjalny numer SMS, a także numer konta bankowego.- Do godziny 19.30 zebraliśmy 904 095,00 zł, pieniądze dalej spływają na nasze konto – raportował ogólnopolski sztab akcji. – Ostateczną kwotę podamy do informacji po otrzymaniu szczegółowych danych ze wszystkich Sztabów.

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną y na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. – Chcemy kupić sprzęt dla wszystkich miejsc w Polsce, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi – zapewniają przedstawiciele WOŚP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top