Udane targi

Udane targi

w Region

Ogromna frekwencja, duże zainteresowanie ze strony młodzieży, liczna obecność szkół wyższych i ośrodków doradczych. II Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery w Świebodzicach  to impreza, która z pewnością trafiła w zapotrzebowanie i oczekiwania rynku.

Targi odbyły się z inicjatywy burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Świebodzickiej Filii Powiatowego Urzędu Pracy. W tym roku do udziału w spotkaniu zaproszonych została rekordowa liczba uczelni wyższych i instytucji (patrz ramka), a ich stoiska odwiedziło w sumie blisko 700 młodych ludzi z miasta i okolic, którzy mieli okazję nie tylko zapoznać się z ofertą placówek, ale także wypytać ich przedstawicieli o interesujące sprawy. – Cieszę się, że z roku na rok jest nas coraz więcej, dziękuję wystawcom i młodzieży, mam nadzieję, że przedstawiona dziś oferta edukacyjna pomoże Wam, kochani, w podjęciu ważnych decyzji dotyczących dalszej edukacji i wyboru ścieżki zawodowej – mówił podczas otwarcia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. W podobnym tonie wypowiedziała się zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Teresa Stoszek, życząc młodym ludziom owocnych poszukiwań swojej wymarzonej szkoły. Targi trwały przez 4 godziny, w tym czasie młodzież odwiedzała stoiska podzielona na kilka tur tak, by każdy miał szansę swobodnego porozmawiania i odwiedzenia interesującego go stoiska. 

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Świebodzice oraz Powiatowy Urząd Pracy Filia w Świebodzicach. Podobne wydarzenie, tym razem skierowane do osób dorosłych, poszukujących zatrudnienia, odbędzie się w Świebodzicach 15 maja – będą to VI Świebodzickie Targi Pracy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top