Udany debiut UKSGIM Głuszyca

Trzy medale zdobyli zawodnicy UKS GIM Głuszyca podczas Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły sie w Strzegomiu.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego oraz Klub Sportowy „ Start " Strzegom. Po raz pierwszy startowali zawodnicy UKS „ GIM Głuszyca " pod opieką Jacka Kędzierskiego. Bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe efektywnie zadebiutowali na zawodach. Mimo, iż konkurencja była mocna i bardziej doświadczona, udało się wywalczyć trzy brązowe medale . W kategorii powyżej 57 kg kobiet trzecie miejsce zajęła Oktawia Partyka, wyciskając 55 kg. Wśród juniorów do lat 18 brąz zdobyli Kamil Dec w kategorii poniżej 74 kg wynikiem 80 kg oraz Jarosław Stefanowicz, który zaliczył 87,5 kg w kategorii powyżej 74 kg. Pozostali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Głuszycy: Wioleta Sobczak, Natalia Prokopek i Łukasz Kamieński, zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce w swoich kategoriach. Wszyscy zawodnicy byli zadowoleni ze swoich wyników i z doskonałej atmosfery panującej na mistrzostwach. Na początku przyszłego roku odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 16, gdzie młodzi zawodnicy UKS „ GIM Głuszyca " będą walczyć o kolejne medale.