Udany finisz rundy siatkarzy

Udany finisz rundy siatkarzy

w Sport

Tylko w trzecim secie siatkarze Victorii mieli chwilowe, przejściowe kłopoty z rywalem z Opola. W pozostałych wałbrzyszanie byli niemal o klasę lepsi od niżej notowanych gości. Zwycięstwem 3:1 z AZS-em Politechniką Opolską nasi zakończyli jakże udaną dla nas pierwszą rundę II ligi.

Już pierwsze akcje środowego meczu wskazywały, iż to gospodarze są faworytem tej potyczki. Przy zagrywce Macieja Leńskiego zdobyliśmy 3 punkty z rzędu, aby później wyjść na prowadzenie 6:1. Nie minął kawadrans, a rozpędzeni wałbrzyszanie wygrywali 14:6. Wysoka przewaga utrzymała się do końca partii, bowiem po zaledwie kilkunastu minutach walki zwyciężyliśmy do 13(!). Niemal identyczny przebieg miał kolejny set. Gospodarze błyskawicznie odjechali na kilka punktów (4:0, 12:4), aby później spokojnie utrzymywać wypracowaną przewagę. W tym okresie podopiecznym Marka Olczyka udawało się niemal wszystko, od obrony poprzez przyjęcie po skuteczne ataki. Rywal z Opola był bezradny, co najlepiej widać po wyniku seta wygranego przez Victorię 25:16. Prawdziwe emocje przyniosła dopiero trzecia partia, w której po początkowej wymianie ciosów później do głosu doszli akademicy. Niestety, podenerwowani niekorzystnym rozwojem wypadków gospodarze zaczęli popełniać kosztowne błędy, co jeszcze bardziej pogorszyło sytuację pewnie walczących dotychczas wałbrzyszan. Efekt? Przegrana 18:25, która na szczęście nie przekreślała szans Victorii na wywalczenie 3 punktów. I faktycznie tak się stało. W kolejnej partii znów wszystko zaczęło się układać po myśli miejscowych. Co prawda do stanu 7:7 opolanie dotrzymywali kroku wałbrzyszanom, jednak później na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Bartłomiej Podgórski i spółka w krótkim czasie wybili siatkarzom AZS-u marzenia o korzystnym wyniku z głowy. Nasi zwyciężyli 25:17, a cały mecz dość gładko 3:1.

Victoria Wałbrzych – AZS Politechnika Opolska 3:1 (25:13, 25:16, 18:25, 25:17)

Victoria: Jurczyński, Wierzbicki, Migdalski, Podgórski, Olszewski, Leński, Ostapiuk (l) oraz Zieliński, Tomiałowicz, Michalak. Trener: Marek Olczyk

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top