Udany sezon dla WSM Chełmiec

W Pucharze Dolnego Śląska w Cross Country, Daniel Iwanik wywalczył tytuł wicemistrza, a nasz klub okazał się 3 potęga motocyklową Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej sezonu 2011

Uroczyste zakończenie odbyło się w siedzibie gestora Pucharu w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry. Podczas ceremonii wręczane były nagrody, wyróżnienia i puchary za wyniki uzyskane w sezonie 2011. Nasi zawodnicy bardzo licznie reprezentowali klub w tych prestiżowych rozgrywkach, które przez Polski Związek Motorowy, zostały uznane za najlepsze zawody regionalne w kraju. Nasz dolnośląski puchar zostawił daleko w tyle dotychczasowych liderów takich jak: Puchar Bałtyku czy Puchar Malopolski. Cieszy nas to, że impreza w której startują nasi zawodnicy, staje się liderem Cross Country. Jako klub mamy również przyjemność być organizatorem dwóch rund Pucharu.

Najlepiej  z naszych zawodników wypadł Daniel Iwanik z Bielawy, który od maja 2011 roku reprezentuje WSM Chełmiec. Daniel okazał się również najmłodszym 10-letnim zawodnikiem Pucharu, co nie przeszkadzało mu w zajęciu II miejsca i zdobycia tytułu V-ce Mistrza w klasie Junior, w której startowało łącznie aż 24 zawodników !!! Z dobrej strony zaprezentował się również Kacper Borkowski z Wałbrzycha, który startował na najsłabszym motocyklu w swojej klasie i zajął ostatecznie V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwsza piątka w klasyfikacji generalnej klasa JUNIOR:

1. Łazarewicz Szymon CSM Hałda – 157 pkt.

2. Iwanik Daniel WSM Chełmiec – 98 pkt.

3. Pietruszczak Jakub – 90 pkt.

4. Król Tomasz – 71 pkt.

5. Borkowski Kacper WSM Chełmiec – 50 pkt.

W rywalizacji klubowej, mimo, że jesteśmy najmłodszym klubem w stawce liczącej 10 klubów udało nam się zająć miejsce na podium zdobywając III miejsce z dorobkiem 303 pkt. To bardzo udany debiut tym bardziej, że jako jedyni wystawiliśmy najmłodszych zawodników.