Udany sprawdzian formy KKW JAMA

Udany sprawdzian formy KKW JAMA Wałbrzych na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym, które odbyły się w Koziegłowach. Mimo, że start był traktowany treningowo, jako kolejny etap przygotowań dozbliżającego się sezonu MTB to ranga wyścigu i możliwość zdobycia medalu Mistrzostw Polski działały bardzo motywująco.

Wyścig odbywał się na 2,5 km rundzie, która składała się zarówno z odcinków asfaltowych jak i w terenie. Na trasie znajdowały się 3 sztuczne przeszkody oraz liczne krótkie podjazdy i ostre zakręty. Rywalizacja odbywała się w prawdziwie zimowej scenerii. Cała runda pokryta była śniegiem, a temperatura oscylowała w granicach – 6 stopni. Podczas pierwszego dnia rywalizacji KKW JAMA Wałbrzych reprezentowali PatrycjaPiotrowska w kat. juniorek młodszych oraz Filip Helta w kat. juniorów młodszych. Wspierana przez cały wyścig głośnym dopingiem kolegów Patrycja Piotrowska po zaciętej walce zajęła bardzo dobre 5 miejsce pokonując wiele zawodniczek specjalizujących się w tej dyscyplinie kolarskiej. Następnie na starcie stanąłFilip Helta i mimo odległej pozycji na starcie już po starcie awansował do czołowej dziesiątki. Szaleńcze tempo na kolejnych okrążeniach oraz dobra technika jazdy, dzięki czemu pokonywał wszystkie przeszkody bez zsiadania z roweru, spowodowały, że Filip na półmetku rywalizacji jechał na 4 pozycji ze stratą 10 sekund do miejsca medalowego. Niestety tej straty nie udało już się odrobić i Filip Helta ukończył rywalizację na 4 miejscu z grona 66 zawodników ze stratą 11 sekund do medalu. W drugi dzień na starcie stanęło trzech reprezentantów KKW JAMA, którzy rywalizowali w kategorii junior.  Tym razem nasi zawodnicy nie włączyli się w walkę o medale. Najlepszy z zawodników KKW JAMA Łukasz Winiarski zajął 13 miejsce na 44 zawodników. Mimo startu z końca stawki utrzymywał równe tempo przez cały wyścig tracąc na mecie około 1 min do pierwszej dziesiątki. Na 29 miejscu wyścig ukończył Mateusz Banaś, a Łukasz Szymczuk ze względu na defekt roweru nie ukończył rywalizacji. Pierwszy test formy w nowym roku wypadł bardzo dobrze. Filip Helta i Patrycja Piotrowska byli bliscy medalu, co bardzo dobrze rokuje na nadchodzący sezon MTB, gdzie powinni walczyć o czołowe lokaty na najważniejszych imprezach. Także juniorzy pojechali na miarę aktualnych oczekiwań. Start na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym pokazał, że przygotowania do sezonu MTB, który zbliża się z każdym dniem idą w dobrym kierunku.