Udany występ karateków

Sześć medali zdobyli podopieczni trenera Jacka Baranowskiego podczas zawodów karate, które odbyły się w Czechach.

W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników z Czech, Słowacji i Polski w wieku od 6 lat do 16 lat. Walki były niezwykle pasjonujące i absorbujące zawodników oraz amatorów karate. Szczególnie dobrze zaprezentowała się Alicja Baranowska (9 lat) oraz Jakub Maleszka (15 lat), którzy nie dali żadnej szansy swoim przeciwnikom  i przeciwniczkom. Słowa uznania należą się również Dominikowi Obuchowskiemu (9 lat), który z powodu błędu wagi musiał walczyć w kategorii wyższej niż zazwyczaj, z cięższymi od siebie zawodnikami. Podczas występu nie zawiodła nas również Julia Pojasek (11 lat), która pomimo kontuzji biodra zajęła czołowe miejsce, ulegając minimalnie o 0,5 punkta. Na pochwałę zasługuje również Bryan Ząbczyński (9 lat) za ducha walki i coraz lepszą taktykę walki.

Ekipa MKS Szczawno-Zdrój zdobyła następujące miejsca medalowe: A. Baranowska – 1 miejsce, J.Maleszka – 1 miejsce, J. Pojasek – 2 miejsce, B. Ząbczyński – 2 miejsce, A. Dobosz – 3 miejsce, R. Bazarnik – 2 miejsce.