Urzędnik zatrzymany za łapówkę

w Region

Dolnośląscy policjanci zatrzymali naczelnika jednej z sekcji obszarowych PKP Cargo, w związku z podejrzeniem o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie kilku tysięcy złotych. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że od łapówek uzależniał swoje decyzje, dotyczące m.in. zawierania umów z klientami jak i należności za wykonywane usługi.

Policjanci Wydziału dw. z Korupcją dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Ząbkowic Śląskich zatrzymali 57 – letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Zatrzymany to naczelnik jednej z sekcji obszarowych PKP Cargo, działających na Dolnym Śląsku. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie kilku tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc czynności operacyjne w tej sprawie ustalili, że mężczyzna uzależniał od łapówek swoje decyzje, dotyczące zawierania umów z klientami jak i należności za wykonywane usługi, m.in. zażądał od jednej z firm spedycyjnych, co miesiąc dodatkowych pieniędzy dla siebie, od każdej tony przewożonego przez PKP Cargo kruszywa.

Wczoraj policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut w tej sprawie, a dzisiaj rano mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Jutro sąd na wniosek prokuratury, zdecyduje o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Obecnie policjanci zajmujący się tą sprawą wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie jej okoliczności, w tym m.in. ile podobnego typu czynów mógł się dopuścić zatrzymany. Przypomnijmy, że za przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top