Usiłował zepchnąć radiowóz z drogi

w Region

Prokurator Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich skierował akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu Mirosławowi K. – mieszkańcowi Złotego Stoku zarzucając mu, że w dniu 28.11.2013r. kierując samochodem VW Golf chcąc uniknąć zatrzymania w związku z kontrolą drogową, zajeżdżał drogę i uderzał prowadzonym przez siebie samochodem w jadący za nim radiowóz policyjny, w którym znajdowało się dwóch funkcjonariuszy policji, usiłując zepchnąć pojazd z drogi publicznej, a następnie z drogi leśnej.

Feralnego dnia pełniący służbę patrolową w Złotym Stoku funkcjonariusze policji postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jadący ulicą Sudecką samochód marki VW Golf. Kierujący pojazdem oskarżony zignorował polecenie policjanta i nie zatrzymał się, w związku z czym funkcjonariusze podjęli za nim pościg. W trakcie pościgu oskarżony zajeżdżał drogę poruszającemu się za nim radiowozowi, usiłując zepchnąć pojazd z drogi publicznej a następnie z drogi leśnej. W następstwie zachowania oskarżonego doszło także do uszkodzenia radiowozu o drzewo. W wyniku pościgu ostatecznie zatrzymano samochód, w którym poza kierującym oskarżonym znajdował się także jako pasażer drugi mężczyzna. Okazało się, że wobec kierującego pojazdem 45-latka Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich wyrokiem z czerwca 2013r. orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat, w związku ze skazaniem go za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Prokurator ocenił zachowanie Mirosława K. jako czynną napaść na funkcjonariuszy policji, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie rozpoznana prze Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top