V Bieg na Zamek Grodno

Długi majowy weekend wałbrzyscy biegacze rozpoczęli „V Biegiem na Zamek Grodno" W słoneczne sobotnie popołudnie na starcie w Zagórzu Śląskim stanęło 69 biegaczy i miłośników Nordic Walkingz Wałbrzycha i nie tyko. Na wałbrzyskie biegi coraz częściej przyjeżdżają zawodnicy z dość odległych miejscowości.

Wśród gości nie zabrakło kilkuosobowej reprezentacji z Jaszkowej Dolnej, zawodników z Wrocławia, Legnicy, Polanicy, Lublińca, Oławy czy nawet z Pasłęka i Gdańska. Główną trasę liczącą 8 km i poprowadzoną ścieżkami dookoła góry Chojna, przez zabytkową zaporę jeziora Bystrzyckiego z metą na dziedzińcu Zamku Grodno, jako pierwszy pokonał Dariusz Kruczkowski reprezentujący klub Regle Szklarska Poręba z czasem 30 minut 14 sekund.  Drugi na metę wbiegł Robert Kubiak – JTST Jedlina Zdrój (31:29), a trzeci Piotr Holly – UM Szczawno Zdrój (32:24). Kobiety rywalizowały na krótszej trasie (4 km). Na tym dystansie zwyciężyła Katarzyna Chomiak – JTST Jedlina Zdrój (24:18) przed Anną Chomicz-Szabłowską – Kowary (25:25) i Zofią Kot – Bielawa (26:19).