Victoria znów zwycięska

Victoria znów zwycięska

w Sport

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych zaliczyli pierwszą wygraną przed własną publicznością. W środę beniaminek I ligi po niemal jednostronnym pojedynku pokonał Energę Pekpol Częstochowa 3:0.

To był, jak wspomnieliśmy, niemal jednostronny pojedynek, gdyż z wyjątkiem pierwszej partii, w dwóch kolejnych przewaga wałbrzyszan nie podlegała dyskusji. Początek meczu należał do rywali, którzy prowadzili 8:6, jednak później gra się wyrównała. Niby lekką przewagę posiadali gospodarze (11:9, 15:13), ale siatkarze Victorii musieli do końca zaciekle walczyć o udowodnienie wyższości nad gośćmi z Ostrołęki. Przy stanie 24:23 i 25:24 chłopcy Janczaka mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ambitni gości dwukrotnie sprowadzili nas na ziemię, a po chwili sami mogli się pokusić o wygraną w pierwszym secie. Na szczęście beniaminek odparł ataki przeciwnika, aby dwoma kolejnymi akcjami zakończyć walkę w tej partii.

Druga początkowo była znów dość wyrównana. Do stanu 7:8 siatkarze z Ostrołęki dotrzymywali gospodarzom kroku, jednak wtedy na zagrywce pojawił się Paweł Olszewski i Victoria zdobyła 5 punktów z rzędu. Później było już znacznie łatwiej, gdyż rywale niczym sparaliżowani nie byli w stanie przebić się przez nasz blok popełniając przy tym sporo błędów w obronie. W efekcie wałbrzyszanie błyskawicznie odjechali z wynikiem prowadząc już 19:9, a następnie zwyciężając do 13. Ostatni set to od pierwszych do ostatnich minut popis podopiecznych Janczaka. Miejscowi prowadzili 2:0, aby z każdą kolejną akcją konsekwentnie powiększać przewagę. Ostatecznie nasi wygrali 25:15, a cały mecz 3:0 odnosząc drugie po wyjazdowym meczu w Suwałkach zwycięstwo w tegorocznym sezonie.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0 (28:26, 25:13, 25:15)Victoria: Krulicki, Fijałek, Kaczmarek, Olszewski, Kaczmarek, Krzywiecki, Karpiewski, Mihułka (libero) oraz Piórkowski, Filipiak. Trener: Krzysztof Janczak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top