W Świebodzicach nie będzie dogrywki

W Świebodzicach nie będzie dogrywki

w Region

Bogdan Kożuchowicz wygrał wyścig o fotel burmistrza Świebodzic. Wygrał już w I turze, zdobywając ponad 55 % głosów świebodziczan, biorących udział w wyborach.

Ze wstępnych, nieoficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych wynika, że na urzędującego burmistrza swój głos oddało 4 816 osób. To prawie 2 tysiące więcej, niż w wyborach samorządowych w 2006 roku.- Wygrały Świebodzice i ich mieszkańcy – mówi Bogdan Kożuchowicz. – To sukces mieszkańców tego miasta, którzy pokazali, że to co dzieje się w mieście jest przez nich doceniane i warte kontynuacji. Dziękuję za wielkie zaufanie dla mnie i dla osób, startujących z mojego Komitetu. Nie zawiedziemy go, tak jak nie zwiedliśmy Was, Drodzy Świebodziczanie, 4 lata temu.A że rzeczywiście zaufanie ze strony mieszkańców jest duże świadczy też fakt, że prawie połowa mandatów w Radzie Miejskiej przypadła kandydatom startującym z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Bogdana Kożuchowicza – 10 na 21. Tylko 6 mandatów wzięła największa opozycja w mieście, Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych – 6; 3 przypadły Platformie Obywatelskiej, a po jednym Prawu i Sprawiedliwości oraz Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. Są to jednak nadal wyniki nieoficjalne, pewne dane będą znane we wtorek, 23 listopada.

Wyniki głosowania na burmistrza Świebodzic:Bogdan Kożuchowicz – 4816 głosów, 55,48%Paweł Ozga – 2471 głosów, 28,47%Ewa Dziwosz – 863 głosy, 9,94%Piotr Fedorowicz – 432 głosy, 4,98%

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top