Wałbrzych nie chce dopalaczy

Wałbrzych nie chce dopalaczy

w Aktualności

Prezydent Piotr Kruczkowski wystąpił do kilku instytucji z prośbą o kontrole punktów z dopalaczami. Od dziś straż miejska będzie legitymować młodzież, która robi zakupy w sklepach sprzedających ten towar.

Sprzedaż dopalaczy nie jest w żaden sposób koncesjonowana, nie wymaga udzielenia zgody przez samorząd. Zatem sprzedaż w lokalach prywatnych należących do prywatnych firm jest legalna. Zupełnie inną sprawą jest strona moralna przedsięwzięcia.

Nadzór nadsprzedażą mogą sprawować PIP, Urząd Skarbowy, Inspekcja Sanitarna (PIS), Inspekcja Farmaceutyczna, np. ze względu na dopuszczenie zawartych specyfików do sprzedaży na terenie RP. Dllatego wałbrzyski prezydent wystąpił do tych instytucji z prośbą o kontrole w zakresie ich kompetencji. Ponadto straż miejska będzie legitymować młodzież korzystającą ze sklepów z dopalaczami. O spostrzeżeniach wynikających z akcji zostaną poinformowane placówki szkolne.Pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie wprowadzona uchwała o zakazie wytwarzania i wprowadzania do obrotu dopalaczy, które zostały zdefiniowane jako substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego działające na ośrodkowy układ nerwowy zbliżony do substancji psychotropowych i odurzających oraz środków zastępczych nie będących żywnością.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top