Wałbrzych pomaga wrocławskiemu hospicjum

Wałbrzych pomaga wrocławskiemu hospicjum

w Region

Zasada akcji była prosta: uczniowie szkół z terenu naszego powiatu zbierali plastikowe nakrętki, które mają zostać sprzedane i ponownie przetworzone. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom będącym pod opieką hospicjum.

Do starostwa powiatowego w Wałbrzychu wpłynęła prośba od fundacji ,,Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" o pomoc w zorganizowaniu transportu w ramach akcji ,,Zbieraj nakrętki". – Zadeklarowaliśmy swoją pomoc i ruszyliśmy w powiat do szkół i instytucji, które włączyły się w akcję – mówią uczestnicy. Okazało się, że ilość zebranych nakrętek przewyższyła najśmielsze oczekiwania, bowiem worki z nakrętkami z terenu gmin: Boguszów-Gorce (Gimnazjum Nr 1, Zespół Szkół Samorządowych, PSK ,,Sanikom" Rejon Boguszów), Mieroszów (PSP w Kowalowej i Publiczne Gimnazjum im. K. Kieślowskiego), Głuszyca (SP Nr 1 i SP Nr 3), Szczawno-Zdrój (Publiczne Gimnazjum) i Walim (PSP w Jugowicach) zapełniły samochód aż pod dach.

,,Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" jest jedynym tego rodzaju na Dolnym Śląsku i swoją opieką obejmuje dzieci z trenu całego naszego województwa. Pracownicy hospicjum służą swoją pomocą przez całą dobę i cały tydzień. Cele samej akcji są nieocenione, bowiem oprócz pomocy dzieciom z hospicjum, zbierając nakrętki do ponownego przetworzenie, dbamy o środowisko – wyrobienie takiego nawyku w najmłodszym pokoleniu już skutkuje brakiem nakrętek-śmieci na szkolnych korytarzach i wyrabia świadomość ekologiczną. Starosta wałbrzyski Robert Ławski zapewnił, że w przyszłym roku starostwo włączy się w akcję od początku jej trwania, pomagając w koordynacji działań na terenie całego powiatu, w transporcie oraz zachęcając do pomocy na rzecz dzieci będących pod opieką hospicjum zarówno uczniów, jak i pracowników urzędów w powiecie. Swoją pomoc już zadeklarowali również pracownicy.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top