Wałbrzych - przyciąga czy odpycha?

Wałbrzych – przyciąga czy odpycha?

w Aktualności

Certyfikat Gminy Przyjaznej Turystycznie otrzymało nasze miasto od organizatorów konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”. Tymczasem międzynarodowa agencja Young&Rubicam umieściła Wałbrzych, obok Bytomia i Rudy Śląskiej, na liście najbardziej odpychających miast. Jaka w końcu jest prawda?

Celem konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” było wyłonienie tych gmin, które podejmują kroki w celu aktywnej promocji regionu, a przede wszystkim pragną zainteresować zarówno biura podróży jak i turystów indywidualnych swoimi walorami. Misją pomoc w wykorzystaniu potencjału rozwojowego gmin, dzięki wykorzystaniu możliwości jakie stwarza dla nich sektor turystyczny, wpłynie na większe zainteresowanie poszczególnymi regionami, a tym samym przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej całego kraju. Konkurs adresowany był do wszystkich gmin w Polsce, które są zainteresowane ukazaniem i promocją swoich walorów turystycznych, które dbają ze szczególną starannością o środowisko naturalne, mają i chcą rozwijać odpowiednią infrastrukturę (bazę noclegową, gastronomiczną), które posiadają na swoim terenie obiekty zabytkowe, sportowe, obiekty kultury, (muzea, galerie) oraz przez teren których przechodzą atrakcyjne szlaki turystyczne. W konkursie ocenie podlegały działania gminy w latach 2007-2008, zaangażowanie samorządów w podniesienie atrakcyjności turystycznej gminy oraz jej promocję, a także w działania proekologiczne mające na celu zachowanie środowiska naturalnego na jej terenie. Tymczasem…
Raport międzynarodowej agencji Young&Ribicam stawia Wałbrzych jako jednego z trzech liderów najbardziej odpychających miast w Polsce. Kompleksowe badanie wizerunku i kondycji marek polskich miast zostało opracowane wspólnie przez BAV Consulting (Young & Rubicam Brands) i Agencję Badawczą KB Pretendent. Pod uwagę brano cztery podstawowe cechy stanowiące o sile marki: unikalność, atrakcyjność, wartość i wiedzę o marce. Drugie miejsce w tym rankingu na pewno nie pomoże  ściągnąć turystów do Wałbrzycha. Jakie jest Wasze zdanie? Czy faktycznie odpychamy czy przyciągamy turystów, inwestorów i gości? Zapraszamy do dyskusji i publikacji wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top