Wałbrzyskie Rycerzyki podbiły Stanowice

Jakub Isański, 7-letni zawodnik wałbrzyskich Rycerzyków zwyciężył turniej mini żużlowy o Puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego w Stanowicach.

To były bardzo emocjonujące zawody. Walka o podium rozgrywała się do ostatniego biegu. W klasie 50 ccm 5-9 lat startowało 8 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, jednak ich faworyt Wojtek Cegielski miał spore problemy. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został zawodnik Rycerzyków Wałbrzych 7-letni Jakub Isański, który samotnie stawił czoła miejscowym. W drugim biegu występował z 3 zawodnikami z Gorzowa i dzielnie odpierał ataki nie dających za wygraną gorzowianom. Ostatecznie wjechał na metę, jako pierwszy uzyskując przewagę w klasyfikacji generalnej. Do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji doszło w wyścigu trzecim, kiedy to Wojciech Fajfer, atakujący przez cały bieg Jakuba Isańskiego, na ostatnim łuku zdecydował się na desperacką szarżę po orbicie. Niestety, zawodnik gospodarzy wykonując ten atak sporo przeszarżował, gdyż nie zdołał utrzymać motocykla na torze, lądując razem z nim na szczycie wału otaczającego tor. Na szczęście ambitnemu zawodnikowi nic się nie stało i mógł kontynuować swój udział w zawodach. Również w klasie 125 ccm 10-14 lat mieliśmy powód do dumy. 10-letni Kamil Śmieszniak, dla którego były to pierwsze zawody w życiu zajął 3 miejsce i w walce o podium pokonał starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Ustąpił tylko 14 letnim utytułowanym reprezentantom klubu Lotos Wybrzeże Gdańsk, którzy w tej kategorii byli bezkonkurencyjni i poza zasięgiem pozostałych rywali. Kamil ładnie walczył na dystansie, był to ogromny sukces młodego adepta. W klasie tej wystartował również nasz kolejny zawodnik Marcin Nowak, który zajął 5 miejsce i potwierdził aspiracje w walce o podium.