Wałbrzyszanie potrafią tańczyć!

w Kultura

Sukcesów wałbrzyskich tancerzy na Otwartych Mistrzostwach Polski Hip – Hop.

W Twardogórze koło Wrocławia zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle. Wałbrzych reprezentowany był przez tancerzy i tancerki ze Szkoły Tańca Cordex w kategoriach w stylu Hip – Hop. Tytuł Mistrza Polski w kategorii mini – formacji pow.16 lat HIP-HOP wywalczył Zespól Chilli w składzie: Małgorzata Żamojcin, Aleksandra Mikołajczyk, Marta Spyra, Sonia Baran

Andżelika Sznajder, Maksymilian Mazurek. Tytuły vicemistrzowskie: Andżelika Sznajder i Maksymilian Mazurek -duety hip hop (kat. powyżej 15lat), Andżelika Sznajder – hip hop solo dziewczęta (powyżej 15lat) i Maksymilian Mazurek – finał (6 miejsce) – hip hop solo chłopcy (powyżej 15lat). Wartymi podkreślenia były duety, dla których Otwarte Mistrzostwa Polski w Twardogórze były pierwszym turniejem w ich życiu, a pomimo to uplasowali się na wysokich pozycjach: Olga Baran i Natalia Makowska – półfinał 8 miejsce w kategorii duety – do 11 lat i 11lat

Zuzanna Karkula i Miłosz Berliński – finał 7 miejsce w kategorii duet (do 11 lat). W Turnieju towarzyszącym „Wschodzące gwiazdy” uczestniczyli także:Iga Chodun – ocena dobra, Miłosz Berliński – ocena dobra, Olga Baran – ocena bardzo dobra, Zuzanna Karkula – ocena celująca