Walczą o głosy do końca

Walczą o głosy do końca

w Aktualności

Około 100 SMS-ów dziennie – tak wygląda głosowanie w plebiscycie tygodnika 30 minut „Kryształy i kamienie – polityk roku 2009 regionu wałbrzyskiego", którego partnerem jest nasz portal.W związku z licznymi prośbami uczestników plebiscytu, organizatorzy postanowili wydłużyć czas głosowania do 10 marca. Ostateczne wyniki podane zostaną na uroczystej gali.

– Miniony tydzień był bardzo interesujący dla uczestników plebiscytu „Kryształy i kamienie". Najpierw, za sprawą niezamierzonego błędu technicznego, w poprzednim wydaniu tygodnika 30 minut (nr 293 z 12 lutego 2010 r.) przypisaliśmy wszystkim nominowanym we wszystkich kategoriach tę samą treść SMS-a… Błąd wyszedł na jaw gdy gazeta była wydrukowana i nie było już możliwości jakiejkolwiek zmiany, za co wszystkich Czytelników i uczestników głosowania serdecznie przepraszamy. Oczywiście Czytelnicy szybko zorientowali się, że drukarski chochlik chciał pomieszać nam i im szyki, ale za sprawą specjalnego serwisu internetowego www.krysztalyikamienie.pl, który oferuje pełną wiedzę na temat plebiscytu i aktualne rankingi, głosowanie mogło przebiegać bez zakłóceń – podkreślają organizatorzy.   

Osoby, które w związku z tym błędem nieprawidłowo oddały głos na poszczególnych kandydatów, mają prawo do reklamacji. Warunkiem jest przesłanie na adres redakcja@30minut.pl informacji zawierającej: imię i nazwisko osoby głosującej; numer telefonu, z którego został wysłany SMS; datę i godzinę wysłania SMS; imię i nazwisko kandydata oraz kategorię, w której oddany został głos. Reklamacje będą przyjmowane do środy – 24 lutego 2010 r. Informacje na temat reklamacji zostaną przekazane osobom składającym reklamacje, a wyniki głosowania zostaną zweryfikowane na podstawie uznanych reklamacji. Co ciekawe, do tej pory zgłosiła się do nas tylko jedna osoba i jej reklamacja została uwzględniona, a wynik głosowania został zweryfikowany.

– W minionym tygodniu nasiliły się prośby od uczestników głosowania, by zostało ono wydłużone. Po analizie możliwości technicznych postanowiliśmy, że głosy na poszczególnych kandydatów będzie można oddawać aż do 10 marca. System przyjmowania głosów zostanie wyłączony podczas uroczystej gali, która odbędzie się tego samego dnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Podczas gali, która rozpocznie się o godz. 18.00, na specjalnym ekranie, będą wyświetlane aktualne rankingi i do ostatniej chwili będzie możliwość oddawania głosu na swojego faworyta. Głosowanie w poszczególnych kategoriach będzie blokowane w… chwili ogłaszania wyników! W ten sposób nasz plebiscyt będzie rozstrzygał się na oczach uczestników gali, co zapewni uczciwość i przejrzystość głosowania – mówią dziennikarze 30 minut.

Tymczasem minął drugi tydzień oddawania głosów, ale w poszczególnych kategoriach nie było rewolucji. Liderzy z ubiegłotygodniowego rankingu wciąż utrzymują wysokie pozycje i ich sympatycy toczą zaciekłą walkę o utrzymanie czołowych lokat. Ale do rywalizacji dołączają także zwolennicy tych nominowanych, którzy do tej pory mieli niewiele głosów. Co prawda czasu na odrabianie strat mają jeszcze sporo, ale jeśli nie będą regularnie pilnowali pozycji swojego faworyta, to może się okazać, że w ostatnim dniu odrobienie strat będzie niemożliwe i zwycięzcą zostanie ktoś inny. Warto zatem śledzić na bieżąco przebieg głosowania w serwisie www.krysztalyikamienie.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top