Wicemistrz Polski z Głuszycy

Kacper Słomiński z Głuszycy został wicemistrzem kraju podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w karate. Organizatorem turnieju był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido.

Zmagania zawodników w konkurencji kata i kumite prowadzono na trzech matach. Poziom walk finałowych był bardzo wyrównany i zacięty, większość z nich kończyła się dopiero po drugiej dogrywce. Gminę Głuszyca reprezentowali zawodnicy z Głuszyckiego Klubu Karate Kyokushinkai Tezuka Group w składzie: Kacper Słomiński (II miejsce), Alan Rostkowski (IV miejsce), Szymon Pieroń (IV miejsce), Bartosz Warszczuk, Martyna Dylak i Emilia Sobieraj. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Słomiński, który został wicemistrzem Polski. Kacper mieszka w Głuszycy i jest uczniem II klasy Gimnazjum Publicznego w Głuszycy. Ma 13 lat, a karate w głuszyckim klubie trenuje od 6 lat. Posiada żółty pas – 6 kyu. – Jest bardzo dobrze zapowiadającym się sportowcem, rokującym na sukcesy w przyszłości- mówi trener Kacpra, Mariusz Leś. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy na mistrzostwach zacięcie walczyli i pięknie zaprezentowali swój głuszycki klub. Szczególne gratulacje dla wicemistrza Polski i dla trenera zawodników.