Więcej za ogrzewanie

Więcej za ogrzewanie

w Aktualności

W tym roku opłaty związane z ogrzewaniem mieszkania będą stanowiły znaczną część kosztów, jakie przyjdzie nam zapłacić za eksploatację mieszkania.

– Problem jest bardzo poważny, bowiem zaliczki, które założyliśmy na ten sezon grzewczy i rzeczywiste koszty, będą odbiegały od siebie. – przyznaje Tadeusz Choczaj, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze" – Wpłacone zaliczki za ogrzewanie mogą być za niskie w stosunku do faktycznych kosztów , które zostaną zaliczone za cały sezon grzewczy 2009/2010. Oznacza to, że po zakończeniu sezonu grzewczego 2009/2010, niedopłaty w stosunku do zaliczek będą znaczne.

Co robić, by opłaty za ogrzewanie były niższe?

Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z długotrwałego wietrzenia mieszkania. Wietrzenie powinno być krótkookresowe, ale intensywne. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby wietrzyć okno czy balkon przez dłuższy okres czasu, bowiem wtedy następuje wyziębienie mieszkania , zarówno ścian jak i mebli, więc później ponowne ogrzanie powoduje konieczność poboru dużej ilości ciepła – podkreśla Tadeusz Choczaj. Pamiętajmy również, by nie zasłaniać grzejników – utrudnia to obieg ciepła. Jeśli wyjeżdżamy na dłuższy okres nie zakręcajmy całkowicie zaworu ciepła. Całkowite wyziębienie mieszkania spowoduje większy pobór ciepła, gdy będziemy chcieli ponownie je ogrzać po powrocie. Reagujmy również na usterki. Nasze służby są mocno zaangażowane, ale w wypadkach, gdy występują znaczne utraty ciepła, starajmy się sami zabezpieczać budynek – dodaje prezes spółdzielni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top