„Wiem czego oczekują mieszkańcy”

„Wiem czego oczekują mieszkańcy”

w Aktualności

Ma konkretny program dla Boguszowa – Gorc. Chce, aby w jego realizacji pomogli mieszkańcy. Rozmowa z Marcelem Chećko, kandydatem na burmistrza Boguszowa – Gorc.

– Uważa Pan, że będzie dla Boguszowa-Gorc dobrym burmistrzem. Czego zatem mogą się spodziewać mieszkańcy jeśli Pana wybiorą?

– Dotrzymania obietnic wyborczych i realizacji tego czego najbardziej oczekują: wybudowania basenu i obwodnicy. Moim zadaniem jako burmistrza będzie znalezienie środków finansowych i inwestorów na nowe inwestycje. Mam w planach remontowanie kolejnych budynków, nie tylko tych, które są ujęte w planie rewitalizacji. Poszukam firm, które chciałyby wybudować stację paliw w Gorcach, bo tego również oczekują mieszkańcy. Nie zapomnę również o promocji miasta; chcę żeby mieszkańcy mieli powód do dumy z tego, że mieszkają w Boguszowie-Gorcach. Uważam, że świetnym sposobem na promocje jest inwestowanie w szczególnie uzdolnioną młodzież, której u nas nie brakuje, w zawodowe i amatorskie kluby sportowe, które maja w sobie ogromny potencjał. Wiem, że w czasie realizacji tych zadań nie będę sam – pomogą mi radni i mieszkańcy. Każdy z nas jest specjalista w swojej dziedzinie, dlatego wspólnie stworzymy świetną drużynę.

– Na Pana plakatach wyborczych zauważyliśmy znaczek „gwarancja gospodarności". Co to ma oznaczać? Czy Pana zdaniem teraz w Boguszowie Gorcach są marnowane środki?

– Mam wiele zastrzeżeń do wydatkowania środków z budżetu naszej gminy. Obecny burmistrz podejmuje wiele decyzji, które przeczą zasadom ekonomii. Konsekwencje tych decyzji są widoczne chociażby w 18% zadłużeniu, którego Boguszów „dorobił się" w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Żeby nie zarzucono mi gołosłowności podam przykłady: wydanie 900 tysięcy złotych na remont drogi zarządzanej przez powiat czy kolejne 700 tysięcy złotych przekazanych aportem spółce Sanicom oraz ponad 430 tysięcy złotych, które wkrótce mają być przekazane do tej spółki. Moim zdaniem było to niepotrzebne wydatkowanie publicznych pieniędzy. Remont drogi powiatowej można było zrobić bez tak wysokiego wkładu własnego, co udowodniła na przykład Jedlina-Zdrój. Moja kandydatura na urząd burmistrza jest przemyślana decyzją, wiem że będę potrafił uniknąć aktualnie popełnianych błędów, gdyż posiadam doświadczenie w zarządzaniu majątkiem oraz potrafię przewidywać konsekwencje podjętych działań.

– Dlaczego tak istotna jest dla Pana kwestia wywozu nieczystości z Boguszowa-Gorc?

– Na temat wywozu nieczystości z terenu naszego miasta wypowiadałem się już wielokrotnie. Przedstawiłem również konkretne rozwiązania tego problemu, niestety pomimo tego, ze były one korzystne dla Boguszowa zostały odrzucone. Nikt nie jest w stanie przekonać mnie, że właściwym i dobrym rozwiązaniem było rozwiązanie ZGBK i ulokowanie kilkuset tysięcy złotych w spółkę Sanicom. Będąc udziałowcem tej spółki będą nas czekały dalsze, duże wydatki i absurdalnym pomysłem jest dla mnie obciążenie nimi mieszkańców naszej gminy, a z takim właśnie rozwiązaniem wystąpił aktualny burmistrz – pan Waldemar Kujawa – podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanicom, które odbyło się w Lubawce w dniu 14.09.2010r. Myślę, że sami mieszkańcy powinni ocenić, czy logicznym było rozwiązanie ZGBK (bo przynosiło miastu straty), a następnie przekazanie z budżetu Boguszowa-Gorc znaczących sum pieniędzy dla spółki zewnętrznej. Co więcej ta zamiana nie przyniosła nam żadnych pozytywnych zmian, doprowadziła jedynie do zróżnicowania stawki za wywóz nieczystości. Aktualnie mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych płacą 8,35 złotych od osoby za miesiąc, zaś lokatorzy budynków komunalnych – w tym najubożsi mieszkańcy zajmujący m.in. mieszkania socjalne – płaca 9,47 złotych za osobę miesięcznie. Jest to efektem pośpiesznego i nieprzemyślanego działania obecnych władz, które w przeciwieństwie do wspólnot mieszkaniowych, nie zadały sobie trudu negocjowania cen wywozu nieczystości ze spółką Sanicom. To zróżnicowanie spowodowało niepotrzebne podzielenie mieszkańców. Uważam, ze gdyby burmistrzowi rzeczywiście zależało na uregulowaniu kwestii wywozu nieczystości na terenie naszej gminy, to ogłosiłby przetarg na świadczenie tych usług i wybrał ofertę najkorzystniejszą dla mieszkańców Boguszowa-Gorc.

Kampania spinansowana ze środków Sojuszu Lewicy Demokratycznej 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top