Wkopali kamień węgielny pod Aqua - Zdrój

Wkopali kamień węgielny pod Aqua – Zdrój

w Aktualności

Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski oraz prezes spółki Aqua Zdrój Robert Hadaś dokonali uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Turystyczno – Sportowego "AQUA-ZDRÓJ".

Jakie będzie Centrum "AQUA – ZDRÓJ"?

Hala widowiskowo – sportowaWymiary hali umożliwią rozgrywanie meczów na poziomie mistrzowskim – koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Wystarczy opuścić kurtyny i parkiet zostanie podzielony na trzy boiska treningowe. Jednak i te znikną, kiedy w hali pojawi się rockowa gwiazda. Wówczas fani wypełnią trybuny i parkiet, wybuchną kolorowe światła reflektorów.

Kompleks basenówW parku wodnym emocjonującej rywalizacji znakomitych pływaków towarzyszyć będzie relaks, beztroska zabawa i pierwsze próby maluchów, które jeszcze nie potrafią pływać. Basen pływacki będzie dostosowany do organizacji zawodów na szczeblu krajowym. Basen rekreacyjny posłuży do nauki pływania na trzech torach. Ponadto zostanie wyposażony w leżanki wodno – powietrzne, gejzery denne i armatki wodne. Możliwy będzie również masaż boczny i podwodny. Z kolei w brodziku pomyślano o mini zjeżdżalni, strumyku, kaskadzie wodnej i jeżyku. Dodatkowej przyjemności dostarczą dwie 6-osobowe wanny bąbelkowe jacuzzi. Dla dzieci i młodzieży dodatkową atrakcją będą trzy zjeżdżalnie.

Fitness i odnowa biologicznaW obiekcie nie zabraknie również zespołu fitness i odnowy biologicznej. Złożą się na nie: solarium, sala ćwiczeń (aerobik), siłownia, 2 korty squasha, sala zajęć ruchowych, stanowiska fizykoterapii (magneto-, elektro-, lasero-terapia), komora zabiegów krioterapii.

Stadion i boiskaCentrum Turystyczno – Sportowe "AQUA-ZDRÓJ" to także budowa dwóch nowych boisk treningowych o powierzchni 100 x 64 m. Ogrodzone, oświetlone i przedzielone trybuną dla 80 widzów po każdej stronie. Jedno będzie miało nawierzchnię syntetyczną, drugie naturalną z systemem zraszania. Trwa również modernizacja stadionu, na którym odbywają się mecze II-ligowej drużyny piłkarskiej Górnika PWSZ Wałbrzych. Docelowo obiekt będzie wyposażony wyłącznie w krzesełka z tworzyw sztucznych, dodatkową trybunę północną na 1500 miejsc, zadaszenie dwóch sektorów trybuny wschodniej dla ok. 1000 widzów oraz tablicę wynikową z zegarem i pełnym nagłośnieniem. Zniknie bieżnia uzupełniona naturalną trawą. Natomiast pojawi się stanowisko dla komentatorów i realizatorów przekazu telewizyjnego.

Centrum "AQUA-ZDRÓJ" – liczby

Kompleks basenówBasen pływacki o wymiarach 25m x 16m i stałej głębokości 2mTrybuna dla 100 osóbBasen rekreacyjny z trzema torami do nauki pływania i dwoma wannami jaccuzi3 zjeżdżalnie z wannami do hamowania: standardowa dla ostrożnych 60 m, stroma multimedialna dla odważnych 60 m, długa dla podróżników 100 mBrodzik dla małych dzieciSauny suche fińskie i sauna turecka-parowa wraz z: recepcją, solarium, basenikiem schładzającym do zanurzania się, kadziami do schładzania stóp, leżakami wypoczynkowymi, oraz miejscem serwowania napojów i wypożyczania ręczników. Wszystko to okraszone zapachem z tężni solnej wypełnionej gałązkami tarniny

Hotel62 – pokoje 2- osobowe z łazienkami (2 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych)120 miejsc w restauracji100 miejsc w sali konferencyjnej

Halahala widowiskowo-sportowa dla sportów drużynowych z zapleczem szatniowo-socjalnym i odrębnym zapleczem szatniowo – socjalnym dla drużyn piłkarskich, trenerów i sędziów,powierzchnia hali 1.400m2 i wysokość – 12,5 mwidownia dla blisko 2 tysięcy widzów.

Boiska treningowe do gry w piłkę nożną2 boiska treningowe o powierzchni pola gry 100 x 64 m. Boiska ogrodzone, oświetlone z systemem zraszania boiska z naturalna nawierzchnią. Drugie boisko z nawierzchnią syntetyczną (sztuczna trawa).

Końcowy termin realizacji całej inwestycji – wiosna 2012r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top