Woda nam nie zagraża

w Region

Na większości wodowskazów w górnej części województwa obserwujemy już tendencję spadkową. Fala kulminacyjna jest obecnie w rejonie Malczyc i Ścinawy. Wezbranie ma wysokość plasującą się w dolnej części prognoz przewidywanych w ostatnich dniach przez IMGW.

W związku z tym w te właśnie rejony przesunięte zostaną dodatkowe siły służb mundurowych aby zabezpieczać je w razie wystąpienia zagrożenia. Będą wśród nich 2 plutony straży pożarnej, 7 samochodów, pompy wysokiej wydajności, oraz 130 żołnierzy. Na kolejne dni, w miarę przesuwania się fali wezbraniowej na północ, siły te przemieszczane będą w razie konieczności w kolejne miejsca. Obwałowania są w dalszym ciągu monitorowane i w razie konieczności umacniane.

Sytuacja na polderach zalewowych jest korzystna. Wczoraj zamknięty został polder Trestno – Blizanowice, a na dziś planuje się zamknięcie polderu Lipki – Oława. Niebawem rozpoczną one oddawanie przejętej wody do koryta rzeki, przez co na wodowskazach w ich rejonach przez jakiś czas mogą utrzymywać się wyższe stany wód. W miarę oddawania przez poldery wody znikać będą uciążliwe dla okolicznych mieszkańców zalania i podtopienia dróg dojazdowych.

Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec poinformował, że do dziś samorządy wypłaciły 334 zasiłki (na 567 zgłoszonych) dla osób poszkodowanych w powodzi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top