Wolniej pociągiem do Wrocławia

Wolniej pociągiem do Wrocławia

w Gospodarka

Od dziś mogą wystąpić utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów na trasie Wrocław-Wałbrzych.

Przyczyna jest remont jednego toru linii kolejowej Wrocław – Wałbrzych, który rozpoczął się w Żarowie (na odcinku od Imbramowic do Jaworzyny Śląskiej). Prace mają spowodować, że na tym odcinku pociągi będą mogły rozpędzać się do prędkości 100 km/h.Z remontem toru wiązać się będą również utrudnienia dla pasażerów, mieszkańców i kierowców przejeżdżających przez Żarów. Utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią już od poniedziałku 26 lipca. Wszystkie pociągi będą jeździły po jednym torze, co może spowodować opóźnienia w kursowaniu pociągów.

W Żarowie zaplanowane są też remonty wszystkich trzech przejazdów kolejowych. Jako pierwszy remontowi zostanie poddany przejazd na ul. Armii Krajowej, który rozpocznie się początkiem sierpnia i może potrwać do dwóch tygodni. Po nim zamknięty zostanie przejazd w kierunku Jaworzyny Śląskiej, a na końcu w kierunku Mrowin.

Na ten okres zaplanowano objazdy, które z pewnością utrudnią dojazd do pracy do firm w strefie.Kierowcy przejeżdżający tranzytem przez Żarów, a szczególnie kierowcy ciężarówek powinni w tym czasie wybrać inną trasę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top