Wszyscy gramy w siatę - video

Wszyscy gramy w siatę – video

Bożydar Abadżijew, trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej na siedząco przyjechał do Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Wraz z kadrowiczem naszej reprezentacji przeprowadził trening i mecz pokazowy. Akcja miała na celu promocję kampanii „Wszyscy gramy w siatę”. Poniżej materiał video. Zobacz jak wyglądał trening i krótki mecz.

Podstawową zasadą obowiązującą w siatkówce na siedząco jest gra w pozycji siedzącej. W trakcie gry zachowany musi być stały kontakt co najmniej jednego pośladka zawodnika z pod­łożem boiska. Jedna połowa boiska do gry jest prostokątem o szerokości 6 m i długości 5 m. Linia ataku wyznaczona jest 2 m od siatki. U kobiet siatka zawieszona jest na wysokości 105 cm, u mężczyzn – 115 cm. Zawodnik znajdujący się w pierwszej linii może blokować zagrywkę przeciwnika. Mecz toczy się tak, jak w tradycyjnej siatkówce. Wygrywa drużyna, która zdobędzie 25 punktów lub uzyska dwa oczka przewagi. Gra się do trzech setów. np. 26:24, 27:25 i trzech wygranych setów. W przypadku remisu w setach (2:2) rozgrywany jest tie-break do 15 punktów lub dwóch oczek przewagi.