Wygodny fotel lidera

Jak na pojedynek dwóch niepokonanych ekip przystało, spotkanie Górnika Trans.eu TWS-Mazbud z Nysą Zetkama Doral Kłodzko niemal do końca trzymało w napięciu licznie przybyłą na środową potyczkę publiczność. Ostatecznie 2 punkty przypadły wałbrzyszanom, którzy wygrywając ósmy mecz z rzędu umocnili się na 1. miejscu II ligi.

Niezwykle zacięte, a z drugiej strony stojące na przeciętnym poziomie widowisko zaprezentowali w środowy wieczór przedstawiciele dwóch najlepszych obecnie ekip II ligi. Nie o piękno to jednak tu chodziło, a przedłużenie zwycięskiej passy, stąd po ostatniej syrenie niewielu było takich, którzy psioczyli na jakość rywalizacji, gdyż biało-niebiescy i tym razem nie dali szans przeciwnikowi.

Trzeba uczciwie przyznać, iż ósma wygrana nie przyszła chłopcom Chlebdy łatwo. Gospodarze praktycznie do końcowych sekund musieli drżeć o wynik spotkania na szczycie, mimo iż pod koniec trzeciej kwarty wygrywali 51:37. Prowadzeni jednak przez nieźle usposobionego strzelecko Marcina Kowalskiego, wychowanka Górnika, który zdobył 21 punktów, kłodczanie zaczęli odrabiać dystans i w efekcie w 36 minucie przegrywali różnicą zaledwie 2 punktów (64:62). Od czegóż jednak mieliśmy w naszej drużynie niezawodnego Rafała Niesobskiego oraz porywającego „trójkami” kibiców – Bartłomieja Józefowicza. Dzięki ich trafieniom na 30 sekund przed finiszem rywalizacji Górnicy prowadzili 68:62, aby już znacznie spokojniej oczekiwać końcowej, oznajmiającej kolejne zwycięstwo naszej drużyny syreny.

Górnik Trans.eu TWS-Mazbud Wałbrzych – Nysa Zetkama Doral Kłodzko 69:64 (18:18, 14:8, 19:15, 18:23)

Górnik: Niesobski 16, Józefowicz 14 (3×3), Niedźwiedzki 13 (2), Glapiński 8 (2), Iwański 7, Stochmiałek 7, Rzeszowski 2, Suchodolski 2, Myślak, Krzymiński. Trener: Arkadiusz Chlebda