Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Wypadki na drogach – porozmawiajmy

w Aktualności

W ramach III edycji programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy", Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo" oraz partnerzy wspierający zachęcają 19 listopada do solidarności z ofiarami wypadków drogowych i ich rodzinami w związku ze „ Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych".

Według Światowej Organizacji Zdrowia od 1896 r. w wypadkach drogowych zginęło ponad 25 mln ludzi na całym świecie, czyli tyle ile ludności liczy cała Wenezuela. Chcielibyśmy, aby 19 listopada każdy kierowca, zanim uruchomi samochód, poświęcił kilka chwil na wspomnienie ofiar wypadków drogowych i na refleksję o tym, jak często sam na własne życzenie ociera się o śmierć na drodze. W Polsce wskaźnik liczby zabitych na 100 wypadków jest jednym z najwyższych w Europie i wynosi 10,3, a tylko w 2009 r. na naszych szosach zginęło prawie 44 tys. osób – tak naprawdę potrzeba bardzo niewiele, żebyśmy zginęli my lub ktoś z naszych bliskich – podkreśla Ryszard Fonżychowski, prezes Stowarzyszenia „Droga i Bezpieczeństwo".

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych to część III edycji programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy" prowadzonego przez Stowarzyszenie, w ramach którego odbywają się i spotkania dzieci i młodzieży z ratownikami drogowymi oraz ofiarami wypadków. Co bardzo ważne młodzi uczestnicy są postawieni w roli podmiotu, co wyzwala w nich potrzebę reagowania na to, co dzieje się na polskich drogach. Podczas prelekcji i prezentacji udostępniane są materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe. Ponadto stowarzyszenie edukuje na tematy związane z bezpieczeństwem młodzież, która przygotowuje się do egzaminów na prawo jazdy.

Program „Wypadki na drogach – porozmawiajmy" został objęty patronatami MEN, Rzecznika Praw Dziecka i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz zdobył poparcie Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top