Wystawa malarska „Artyści – Dzieciom”

w Kultura/Powiat

W ubiegłym tygodniu otwarto wystawę malarstwa pt. „Artyści – Dzieciom; Piękno Ziemi Wałbrzyskiej” artystów zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków Oddział Dolnośląski w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu.

W imieniu władz powiatu wystawę otworzył przed licznie zgromadzonymi gośćmi Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, który przytoczył swoje słowa z katalogu wystawy: – Pragnę, aby dzieła artystów z naszego regionu ukazujące piękno Ziemi Wałbrzyskiej zachwycały, uwrażliwiały na sztukę i jednocześnie zachęcały do odwiedzenia miejsc uwiecznionych na obrazach. Starosta dodał, że ideą lokalizacji wystawy w obiektach użyteczności publicznej jest zbliżenie sztuki do ludzi w miejscach, w których najczęściej przebywają, dlatego przyszłe odsłony tej wystawy znajdą miejsce w gminnych bibliotekach, czy urzędach. – Chętnie angażujemy się w takie inicjatywy – niosące wartość dla naszego regionu i jego mieszkańców. Zależy nam szczególnie na dotarciu ze sztuką do dzieci i młodzieży, tak by nauczyć ich wrażliwości i doceniania miejsc w których żyją.

Następnie głos zabrał Piotr Pawlicki, Prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków, który przedstawił genezę wystawy i wyraził radość i wzruszenie, że udało się ją doprowadzić szczęśliwie do dzisiejszego wernisażu. Wystawa finalnie ma zakończyć się przekazaniem w darze prezentowanych obrazów na potrzeby placówek opieki i szkół w powiecie wałbrzyskim. Następnie przedstawił artystów i poprosił ich o opisanie swoich wrażeń przy tworzeniu obrazów.

Po przemowach Sylwestra Wawrzyniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego wręczyła kwiaty artystom, a zgromadzona publiczność nagrodziła artystów oklaskami.

Wystawę obrazów można zobaczyć do 17 września w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Aleja Wyzwolenia 24, I piętro. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek i stosowanie dystansu społecznego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top