XXI Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

w Region

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał dotację w wysokości 36 tys. zł na XXI edycję Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Bądźmy rodziną".

Uroczysta inauguracja imprezy odbędzie 5 września 2010 r. w Żarowie. Natomiast na 25 września zaplanowano zorganizowanie II Forum Kultury Miast Pogranicza Polsko-Czeskiego. Ponadto w kościołach na pograniczu odbędą się koncerty organowe. Pozostałe punkty programu to m.in. spotkania społeczności lokalnych na pograniczu, pokazy filmów czeskich, przeglądy recytatorskie, koncerty, występy chórów pogranicza oraz trzy konkursy – „Co wiesz o pograniczu" w Nowej Rudzie, „Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach" w Ząbkowicach Śląskich i „Konkurs Wiedzy o Kościele" w Żarowie. Organizatorzy imprezy zaplanowali także liczne wystawy malarstwa i fotografii oraz konferencje.

Program XXI edycji Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie się składał z około 80 wydarzeń społeczno-kulturalnych na pograniczu (od Złotego Stoku aż do Krzeszowa, wzdłuż 300 km granicy).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top