Za słabi na Sphinxa - zobacz zdjęcia

Za słabi na Sphinxa – zobacz zdjęcia

w Galeria/Sport

Koszykarze ŁKS-u Sphinx Łódź szybko wybili w środę z głowy podopiecznym Arkadiusza Chlebdy marzenia o zwycięstwie. Już po pierwszych 10 minutach gry przyjezdni prowadzili różnica ponad 15 oczek. Poniżej blisko 50 zdjęc z meczu.

Pierwsza kwarta przypominała grę do jednego kosza. Punktowali głównie goście. Bez problemu wypracowywali sobie pozycje pod koszem oraz na naszym obwodzie. Co więcej praktycznie każdy ich rzut kończył się punktami. Po 10 minutach gry biało-niebiescy przegrywali już 8:24. Po kolejnej ćwiartce strata urosła do 21 oczek. Po przerwie obraz gry zmienił Marcin Sterenga. Wspierany akcjami Marcina Wróbla mozolnie odrabiali dystans do Sfinksa. Na 3 minuty przed ostatnim gwizdkiem przegrywaliśmy już tylko 12 punktami. Kilka akcji Salamonika oraz Szczepaniaka, wystarczyło jednak, aby wybić biało-niebieskim marzenia o powtórzeniu scenariusza z pojedynku z drużyną ze Spójni Stargard Szczeciński.

Górnik Wałbrzych – ŁKS Łódź 72:84 (8:24, 18:23, 22:18, 24:19)Górnik: Sterenga 21, Wróbel 18, Nitsche 14, Muszyński 8, Kowalski 5, Józefowicz 3, Pieloch 3, Grzywa 0, Ratajczak 0. Trener: Arkadiusz Chlebda