Ząbkowice będą miały obwodnicę

Ząbkowice będą miały obwodnicę

w Region

Prawie 23 mln zł będzie kosztowała budowa tzw. małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich. Inwestycja ma być gotowa do jesieni 2012 roku.

W siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu uroczyście została podpisana umowa na budowę „małej" obwodnicy Ząbkowic Śląskich (obejście ul. Kamienieckiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382).Mała obwodnica Ząbkowic Śląskich powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 i będzie obejściem ul. Kamienieckiej. Zgodnie ze wstępną koncepcją początek obejścia ul. Kamienieckiej ma być na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 8 w rejonie stacji paliw. Następnie droga będzie biegła w kierunku południowo-wschodnim, aby w rejonie rzeki Budzówki odbić w kierunku północno-wschodnim i połączyć się z drogą wojewódzką nr 382. Zakończenie budowy nowego odcinka drogi planuje się jesienią 2012 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków RPO – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013, Budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Ząbkowice Śląskie (deklaracja udziału w wysokości 1 800 000 zł). Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 23 mln zł, w tym roboty budowlane – ok. 16 mln zł..Budowa obejścia ul. Kamienieckiej w Ząbkowicach Śląskich jest kolejną ważną inwestycją drogową, którą realizuje Zarząd Województwa Dolnośląskiego kierowany przez Marszałka Marka Łapińskiego.

– Na tę inwestycję czekaliśmy kilkanaście lat. Dziękuję za spełnienie marzeń mieszkańców Ząbkowic Śląskich – mówi Krzysztof Kotowicz Burmistrz Ząbkowic Śląskich. Marszałek Marek Łapiński podkreślił, że budowa obejścia ul. Kamienieckiej jest ważną inwestycją, która rozwiąże problemy komunikacyjne w mieście i wpłynie na polepszenie warunków życia przede wszystkim mieszkańców ul. Kamienieckiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top