Zabójca 16-latki skazany

Zabójca 16-latki skazany

w Region

Karę 15 lat więzienia za zabójstwo 16-letniej mieszkanki Ołdrzychowic wymierzył 21-letniemu Dawidowi S. świdnicki sąd okręgowy. Wymierzona oskarżonemu kara nie jest zgodna z oczekiwaniami oskarżyciela publicznego, który domagał się dla Dawida S. kary 25 lat pozbawienia wolności. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku najprawdopodobniej w sprawie wniesiona zostanie apelacja.

Przypomnijmy: Zwłoki małoletniej pokrzywdzonej zostały znalezione 6 marca 2009 roku przez przypadkową osobę w zagajniku leśnym przy drodze. Były przykryte ściółką. Szesnastoletnia Magdalena W. od 08 lutego była poszukiwana przez policję jako osoba zaginiona. Wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok oraz badań dodatkowych pozwoliły na ustalenie, że do śmierci dziewczyny doszło wskutek uduszenia, najprawdopodobniej w wyniku ucisku na szyję rękami.

W wyniku podjętych niezwłocznie działań policji pod nadzorem kłodzkiej prokuratury ustalono, że sprawcą przestępstwa jest 20-letni Dawid S. – mieszkaniec miejscowości Skrzynka, który w nocy z 5 na 6 lutego 2009r. w miejscowości Trzebieszowice zabrał pokrzywdzoną oraz jej koleżankę samochodem na tzw. „stopa". Dawid S. został zatrzymany przez policję w dniu 10.03.2009r., a następnie tymczasowo aresztowany. Jak ustalono w toku śledztwa koleżanka pokrzywdzonej wysiadła z auta Dawida S. w pobliżu miejsca swojego zamieszkania jako pierwsza. Według relacji oskarżonego po opuszczeniu przez nią samochodu między Magdaleną W. a oskarżonym dojść miało do zbliżenia, a następnie do kłótni, w następstwie której miał on udusić pokrzywdzoną, zaciskając ręce na jej szyi. Oskarżony w trakcie wizji lokalnej opisał szczegółowo przebieg zdarzenia oraz wskazał miejsce ukrycia ubrania pokrzywdzonej. Na dalszym etapie śledztwa stwierdził natomiast, że do śmierci Magdaleny doszło na skutek nieszczęśliwego wypadku, to jest uderzenia głową o konsolę w samochodzie. Z uwagi na ustalenia śledztwa wyjaśnieniom tym nie dano wiary. Powołani w śledztwie biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że oskarżony w chwili czynu był w pełni poczytalny.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top