Zakończyli rozgrywki na „pudle"

Runda zasadnicza siatkarzy dobiegła końca. W ostatniej kolejce, do której doszło w środę, Victoria PWSZ pokonała na wyjeździe KPS Siedlce 3:2, dzięki czemu tę część sezonu zakończyła na doskonałym 3. miejscu.

Po pierwszych akcjach środowego spotkania w Siedlcach wydawało się, iż wyżej sklasyfikowani goście z Wałbrzycha spokojnie wygrają pierwszą partię. Nasi prowadzili 2:0, potem 12:9 i 19:15. Wszystko układało się po myśli podopiecznych trenera Janczaka, a mimo to set padł łupem rywali, którzy doprowadzili do remisu 22:22. Nawet jednak wtedy pierwsza odsłona nie była stracona, gdyż po chwili wałbrzyszanie wygrywali 24:22. Na nic zdał się wysiłek przyjezdnych, gdyż gospodarze zdołali się wybronić, aby ostatecznie zwyciężyć na przewagi 29:27. Podrażnieni pechowo przegraną końcówką poprzedniej partii nasi z animuszem rozpoczęli kolejną odsłonę, w której prowadzili od pierwszych do ostatnich fragmentów konsekwentnie powiększając przewagę, aby odprawić przeciwnika do 19. Również i trzecia część przyniosła triumf Victorii, choć przez pewien czas obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę. Od stanu 11:11 na parkiecie istnieli jednak już tylko goście, którzy pokonując KPS 25:21 wyszli na prowadzenie w setach 2:1. Niestety, w czwartej odsłonie miejscowi zdołali odwrócić losy spotkania, mimo iż nasi wygrywali 12:9. Później jednak rywale zdołali odrobić straty, aby odskoczyć na 3 punkty i dowieźć bezpieczną przewagę do końca partii. Początkowo tie-break stał pod znakiem remisów. Wyrównana walka trwała do zmiany stron, kiedy to nasi wygrywali 8:6. Tę skromną przewagę udało się chłopcom Janczaka utrzymać do końca piątego seta, dzięki czemu wałbrzyszanie zdobyli 2 punkty na wagę 3. miejsca w klasyfikacji I ligi. Teraz Victorię czekają mecze play off.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – 2:3 Victoria PWSZ Wałbrzych (29:27, 19:25, 21:25, 25:21, 13:15)Victoria PWSZ: Karpiewski, Olszewski, Kaczmarek, Fijałek, Zieliński, Krulicki, Mihułka (libero) oraz Olczyk, Filipiak, Piórkowski. Trener: Krzysztof Janczak

Tabela I ligi1. Camper Wyszków 26 55 63:352. Ślepsk Suwałki 26 54 63:333. Victoria Wałbrzych 26 49 61:444. Stal Nysa 26 47 59:415. Krispol Września 26 47 56:436. SMS PZPS Spała 25 45 57:417. Pekpol Ostrołęka 26 44 51:478. Espadon Szczecin 26 41 52:519. KPS Siedlce 26 41 52:5210. Warta Zawiercie 26 38 50:5311. Kęczanin Kęty 26 34 47:5512. AZS Kraków 26 33 49:5613. Caro Rzeczyca 26 12 25:7314. Avia Świdnik 25 3 13:74