Zamiast święconki – narkotyki

w 112/Aktualności

Dla policjantów Wielkanoc nie jest czasem odpoczynku, lecz wytężonej pracy. Mundurowi realizują wiele różnych czynności, w tym roku również związanych z ograniczaniem epidemii koronawirusa. Efektem działań wałbrzyskich funkcjonariuszy wymierzonych w przestępczość narkotykową jest zatrzymanie podczas minionych świąt pięciu osób za posiadanie zabronionych substancji.

W sobotę 11 kwietnia około godziny 18:30 zatrzymany został 20-latek przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było przygotować kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku. Dodatkowo młody mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem doprowadzenia do Zakładu Poprawczego w Głogowie za popełnione wcześniej inne czyny karalne.

Dzień później, około godziny 14:30 policjanci prewencji ujawnili marihuanę przy 16-letnim mieszkańcu miasta.

W świąteczny poniedziałek w ręce mundurowych wpadły trzy koleje osoby. Po godzinie 17:30 funkcjonariusze prewencji, przy wsparciu policyjnych wywiadowców, zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 19 oraz 17 lat posiadających marihuanę, a dwie godziny później dołączył do nich 31-latek, który posiadał przy sobie amfetaminę.

Za posiadanie narkotyków czterech mężczyzn odpowie teraz przed sądem. Zgodnie  obowiązującymi przepisami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. O losie nieletniego sprawcy zdecyduje natomiast sąd rodzinny.

(źr. KMP Wałbrzych)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top