Zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

Zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

w Region

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Staży Granicznej zatrzymali kolejnych cudzoziemców, który naruszyli obowiązujące przepisy w Polsce. Wszystkich zobowiązano do opuszczenia terytorium RP.

Prowadząc zadania w ochronie szlaków komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze i Kłodzku zatrzymali w powiecie średzkim i kłodzkim trzech cudzoziemców. Dwóch obywateli Ukrainy podróżowało autostradą A4 z Niemiec na Ukrainę, jako pasażerowie samochodu osobowego. Okazało się, że mężczyźni, zgodnie z posiadanymi dokumentami mieli w Polsce pracować, jednak nie dopełnili tego warunku. Polskę potraktowali jako kraj tranzytowy i pojechali do Niemiec w celach turystycznych i odwiedzin rodziny. Ponieważ przebywali w naszym kraju w innym celu niż mieli to określone w dokumentach wizowych cofnięto im wizę. Natomiast obywatel Białorusi wjechał do Polski posiadając przeterminowaną wizę pobytową. Ponadto, jako pasażer autokaru rejsowego przekroczył granicę czesko – polską wbrew obowiązującym przepisom.

Całej trójce wydano decyzje administracyjne nakazujące opuścić Polskę oraz sześciomiesięczny zakaz ponownego wjazdu na jej terytorium.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top