Zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

Zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

w Region

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Staży Granicznej zatrzymali kolejnych cudzoziemców, który naruszyli obowiązujące przepisy w Polsce. Wszystkich zobowiązano do opuszczenia terytorium RP.

Prowadząc zadania w ochronie szlaków komunikacyjnych, funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze i Kłodzku zatrzymali w powiecie średzkim i kłodzkim trzech cudzoziemców. Dwóch obywateli Ukrainy podróżowało autostradą A4 z Niemiec na Ukrainę, jako pasażerowie samochodu osobowego. Okazało się, że mężczyźni, zgodnie z posiadanymi dokumentami mieli w Polsce pracować, jednak nie dopełnili tego warunku. Polskę potraktowali jako kraj tranzytowy i pojechali do Niemiec w celach turystycznych i odwiedzin rodziny. Ponieważ przebywali w naszym kraju w innym celu niż mieli to określone w dokumentach wizowych cofnięto im wizę. Natomiast obywatel Białorusi wjechał do Polski posiadając przeterminowaną wizę pobytową. Ponadto, jako pasażer autokaru rejsowego przekroczył granicę czesko – polską wbrew obowiązującym przepisom.

Całej trójce wydano decyzje administracyjne nakazujące opuścić Polskę oraz sześciomiesięczny zakaz ponownego wjazdu na jej terytorium.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Szklarnia z „maryśką”

Wałbrzyscy policjanci zlikwidowali, dopiero co założoną, uprawę konopi indyjskich. 34-latek umieścił ponad

Areszt za ciężkie pobicie

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów
Go to Top