Zawody w Ratownictwie Górskim

Zawody w Ratownictwie Górskim

w Aktualności

W dniach 5-7 września 2013r. Grupa Regionalna GOPR Wałbrzysko-Kłodzka po raz XIX organizuje Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim w rejonie Gór Stołowych – Karłowa.

W wydarzeniu otwartym dla publiczności wezmą udział ratownicy z wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR a także niemieccy i czescy ratownicy górscy Bergwachtu i Horskiej Służby, reprezentacje jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz ratownicy KGHM Polska Miedź S.A., Wojska Polskiego. Spodziewany jest start łącznie około 60 zawodników.

Zawody polegają one na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne umieszczone są na Szczelińcu Wielkim. Drużyny są klasyfikowane są w następujących kategoriach: klasyfikacja drużyn reprezentacji służb ratownictwa górskiego, klasyfikacja drużyn służb spoza ratownictwa górskiego oraz klasyfikacja drużyn z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPRBazą tegorocznych zawodów jest Hotel Karłów w Karłowie. Tutaj znajdować się będzie miejsce startu i mety dla zawodników. Początek w sobotę o godz. 9:30

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top