zdolni Ślązacy

zdolni Ślązacy

w Region

Aleksandra Karwala, za działalność społeczną oraz Szymon Józwicki (absolwent Gimnazjum nr 1) za osiągnięcia w nauce i sukcesy w konkursach zostali uhonorowani stypendiami w ramach Programu Stypendialnego "zDolny Ślask" . Uroczyste wręczenie stypendium odbyło się we wtorek 28 listopada w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Stypendia wręczali przedstawiciele władz wojewódzkich oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Nagrodzonym towarzyszyli rodzice i dyrektor szkoły.

Aleksandra Karwala jest uczennicą klasy III b. Ponownie została doceniona za działalność społeczną. Stypendystka prowadzeni m.in. drużynę harcerską, organizuje warsztaty dla liderów małych grup harcerskich, pełniła funkcję komendantki podczas Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP 2014 i instruktorki Harcerskiej Szkoły Ratownictwa. Ponadto udziela się jako wolontariuszka w z akcji „Mogiłę Pradziada Ocalić Od Zapomnienia" – na terenie Ukrainie, uczestniczyła w akcji pomocy na rzecz Justyny Piotrowskiej – czekającej na rodzinny przeszczep płuca i zorganizowała festyn ze zbiórką do puszek na rzecz sparaliżowanego Bogdana Barana. Na koncie ma również przeprowadzenie zajęć praktycznych z I Pomocy dla uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy i jest zaangażowana w „Szlachetną Paczkę". Umiejętności lidera i wielkie zaangażowanie Aleksandry zostały docenione przez Lidię Geringer de Oedenberg, posłankę do Parlamentu Europejskiego, która zaprosiła Olę do siedziby Parlamentu w Brukseli w 2013, a Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień już po raz drugi przyznała jej stypendium.

Szymon Józwicki to uczeń klasy I b. Stypendium Kapituły „zDolny Śląsk" otrzymał m.in. za: wyjątkową średnią ocen 5,67, udział w licznych konkursach, takich jak „zDolny Ślązak" (dwukrotne uzyskanie tytułu laureata w dziedzinie chemii, również dwukrotne zdobycie tytułu finalisty z biologii i z geografii ), Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia ( I miejsce) i wysokie noty w innych konkursach na szczeblu międzyszkolnym i powiatowym. On także udziela się społecznie. Ponadto rozwija pasję sportową w klubie siatkarskim UKS Dekoria Świdnica.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top