"Zima w lesie"

"Zima w lesie"

w Kultura

G,ina Walim. Wiedza i Zycie Inne Oblicza Historii oraz Fundacja Na Rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kultury "Świat, którego już nie ma….." zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska na premierę filmu z 1937 roku „Zima w lesie”. To jedyna okazja, aby zobaczyć jak wyglądały m.in. komnaty zamku Grodno w tym czasie.

Po raz ostatni ubrana w suknię ślubną Marianna von Soden ucieka do swojego ukochanego pamiętnika. Jeszcze raz chce napisać swoje nazwisko panieńskie, gdyż jeszcze dziś stanie się żoną doktora Heidecke, małżonką eleganckiego Franza Heidecke. Czy jest tak szczęśliwa, jak szczęśliwa powinna być panna młoda? Jakiś rodzaj przygnębienia rysuje się w jej pięknych brązowych oczach. Ciągle wraca myślami do rozmowy z jej wybrankiem, podczas której otwarcie rozmawiali o przeszłości. Ona nie miała na sumieniu żadnych grzechów, ale on… On miał ukochaną którą porzucił dla Marianny…

Młody pisarz Walter Peters potrzebuje pilnie odpoczynku na kilka tygodni; okrutne tryby redakcji nie pozwalają mu powrócić do pracy. Jego przyjaciel i kolega z pracy Erich Flemming wysyła go do ustronnego zamku w śląskich górach, który należy do pewnego hrabiego i zarządzany jest przez najzrzędliwszego z leśniczych. Leśniczy ma siostrzenicę o imieniu Ingeborg, a ona jest potajemną narzeczoną Flemminga. Walter z zadowoleniem wyjeżdża i obiecuje przyjacielowi pozdrowić od niego Ingeborg.

Projekcja 29 listopada 2013 roku w Centrum kultury i Turystyki w Walimiu. Wstęp bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top