Zmiany kadrowe w wałbrzyskim urzędzie

w Aktualności/Wałbrzych

Kacper Nogajczyk, Jarosław Choptiany i Jerzy Ignaszak nowymi pracownikami Romana Szełemeja.

Pierwszy z nich zastąpił Marka Małeckiego, który dotychczas był prezesem MZB. Jest rodowitym wałbrzyszaninem. Pracował m.in. w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach w wydziale Infrastruktury Technicznej, gdzie odpowiadał za zadania remontowe oraz inwestycyjne związane zarówno z obiektami budowlanymi jak i infrastrukturą drogową. Z UM przeniesiony do zakładu budżetowego „Zakład Gospodarki Komunalnej w Świebodzicach” gdzie objął funkcję Dyrektora Zakładu, z celem przekształcenia zakładu w spółkę prawa handlowego. Po kilkunastu miesiącach zakład budżetowy został przekształcony w Spółkę ZGK Świebodzice sp. z o.o., a obowiązki prezesa przejął Kacper Nogajczyk. Funkcję pełnił przez prawie 6 lat.

Decyzją Romana Szełemeja, kierownikiem Biura Zamówień Publicznych został Jarosław Choptiany. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu zamówieniami publicznymi; w latach 2004-2008 orzekał jako członek Zespołu Arbitrów przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych w sporach pomiędzy zamawiającymi, a wykonawcami. W latach 2008 -2018 dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Kolejną nową osobą w wałbrzyskim ratuszu jest Jerzy Ignaszak, który zastąpił Wiesława Sójkę na stanowisku kierownika biura ochrony środowiska, gospodarki wodnej, rolnictwa, leśnictwa. Ignaszak posiada uprawnienia biegłego z listy Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w zakresie sporządzania prognoz skutków wpływu ustaleń planu zagospodarowania przestrzennego na środowisko oraz w zakresie sporządzania ocen oddziaływania na środowisko. Pracował w Ośrodku Badań i Kontroli Środowiska w Wałbrzychu, był dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Wojewódzkim w Wałbrzychu, był wicewojewodą wałbrzyskim.  Prawie ćwierć wieku pracował w zarządach wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, współpracując długie lata z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bankiem Ochrony Środowiska. Trzech kolejnych ministrów środowiska powoływało Go do Rady Nadzorczej NFOŚiGW w Warszawie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top